biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250270

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Wakacje z Gokisem
Telewizja, internet, komputer, leniuchowanie, to na szczęście nie dla wszystkich dzieci wymarzony odpoczynek. Dla wszystkich tych, którzy chcą spędzić wakacje twórczo, poznawać nowe techniki plastyczne , rozwijać talenty manualne lub po prostu uczestniczyć w dobrej zabawie, GOKiS przygotował bogatą ofertę zajęć, aby czas wolny od szkoły był czasem spędzonym ciekawie i kreatywnie.
Lekarstwem na wakacyjną nudę są niewątpliwie twórcze zajęcia organizowane przez bibliotekę w Radogoszczy. W trakcie spotkań dzieci lepiły z masy solnej, wyrażały swą ekspresję artystyczną za pomocą farb i szarego papieru, miały okazję wsłuchać bajeczki o zajączku Filipku i stworzyć do niej ilustracje. Zajęcia trwają do końca lipca, więc przed nami wiele interesujących chwil spędzonych w bibliotece. Podczas najbliższych spotkań poznamy tajniki książki kucharskiej oraz upieczemy wspólnie pizzę.
Zajęcia dla dzieci i młodzieży odbywały się również w innych miejscowościach- w Kościelniku, Radostowie i Mściszowie. Pod czujnym okiem opiekunki Ireny Ślebody dzieci poznały nowe techniki plastyczne, takie jak np. quisling , brały udział w licznych tańcach, pląsach, zabawach z chustą animacyjną.
W lipcu zaplanowana została wakacyjna wycieczka do parku wodnego w Zielonej Górze. Dzieci z naszej gminy wraz z opiekunami będą mogły zakosztować atrakcji jakie oferuje Aquapark. W sierpniu natomiast zapraszamy dzieci do Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach, gdzie w poniedziałki i środy będą mogły uczestniczyć w różnych zabawach ruchowych, tańcach, zabawach z chustą animacyjną oraz dać upust swojej wyobraźni podczas zajęć manualnych. Zwieńczeniem wakacyjnych spotkań będzie wspólne ognisko.
W okresie wakacyjnym na boiskach wielofunkcyjnych w Radostowie, Henrykowie Lubańskim i Kościelniku odbywają się również zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Dają one możliwość doskonalenia sprawności fizycznej oraz pomagają kształtować charakter poprzez rywalizację.
Wakacje z Gokisem to przede wszystkim wspaniała zabawa, dlatego serdecznie zapraszamy najmłodszych mieszkańców gminy do aktywnego uczestnictwa w zabawie.


11 07 2013


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze