biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1008419

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Biblioteka miejscem spotkań
Każdego roku zadaniem priorytetowym Gminnej Biblioteki Publicznej w Pisarzowicach jest promocja czytelnictwa, mająca na celu zwiększenie zainteresowania książką. Bibliotekarki starają się wykorzystywać różne formy pracy z młodymi czytelnikami tak, aby biblioteka była postrzegana jako miejsce przyjazne, a książka jako dobry sposób na spędzenie wolnego czasu. Jedną z takich inicjatyw są spotkania z przedszkolakami.
3 grudnia bibliotekę odwiedziły sześciolatki z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pisarzowicach. Dzieci wysłuchały najważniejszych informacji o bibliotece, dowiedziały się jak zostać jej czytelnikiem i móc wypożyczać książki. Pięknie opowiadały o tym jak dbać o książki i czego robić z nimi nie wolno. Mogły również wykazać się znajomością bajek, odgadując ich tytuły na podstawie rekwizytów lub obrazków oraz rozwiązując zagadki.
Następnie dzieci z wielkim zaciekawieniem oglądały zgromadzone w bibliotece książki dla najmłodszych. Podczas spotkania nie mogło zabraknąć głośnego czytania. Był to jednocześnie nasz mały wkład w akcję "Cała Polska czyta dzieciom".
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały kolorowanki, zakładki do książeczek oraz dyplomy „Przyjaciela biblioteki”. Ale i maluszki przygotowały dla nas niespodziankę wręczając nam samodzielnie wykonane obrazki, za co serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że wkrótce wrócą do nas z rodzicami, by wypożyczyć czekające tu na nich kolorowe bajeczki.06 12 2013


 AKTUALNOŚCI

Schronisko dla zwierząt

OGŁOSZENIA

IX Tydzień Sportu dla Wszystkich

RADA GMINY

Odbyła się XXIV Sesja Rady Gminy Lubań

GOKiS

Nauka gry na gitarze