biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1250284

 

 

Aktualności Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu

Znajdź...

 

Ferie z GOKiSem
W tym roku w ofercie znalazły się nie tylko gry , zabawy i prace manualne, ale również nauka gotowania. W świetlicach wiejskich w Mściszowie , Radostowie oraz Henrykowie dzieci pod czujny czujnym okiem instruktorki IrenyŚlebody pilnie próbowały, mieszały i tworzyły kulinarne dzieła sztuki. Każdy przepis umieściły w książce kulinarnej wykonanej własnoręcznie. Książka ta jest wspaniałą pamiątką odbytych zajęć. Każdy dzień wspólnego gotowania to kartka z jednym przepisem. I tylko dzieci wiedzą, jak wiele radości i emocji budzi ten jeden jedyny przepis. A warto wspomnieć, że dni upływały na słodko –jabłka pieczone z żurawiną i rodzynkami , czy wytwarzanie własnych nadziewanych czekoladek . Były też dni doprawione słoną nutą – nachosy. Zajęcia te sprawiły uczestnikom ferii mnóstwo radości i frajdy.
Kreatywność i inspiracja pojawiła się nie tylko w trakcie zajęć kulinarnych. Bowiem ci, którzy przybyli do Biblioteki w Radogoszczy odkryli, co znaczy szaleństwo z włóczką. Na bazie pomponów wykonali zwierzaki cudaki, a na wypadek, gdyby po powrocie z ferii pojawiły się stresy szkolne, każdy uczestnik zajęć przygotował sobie gniotka . Taki stresołamacz wykonany samodzielnie nie tylko cieszył oko. Wystarczyło popatrzeć, by powspominać cudowne chwile w bibliotece spędzone na zajęciach feryjnych.
W Nawojowie Łużyckim dzieci również mogły miło spędzić czas, wykazać się kreatywnością i pomysłowością tworząc stworki z pomponów czy zwierzątka z masy papierowej. Nie lada atrakcją okazało się ozdabianie cekinkami i wstążeczkami styropianowych jajeczek . Tematem przewodnim były oczywiście zbliżające się święta Wielkanocne. Dzieci z radością włączyły się do zajęć, wykonując piękne błyszczące pisanki.
Tegoroczne ferie w Bibliotece w Pisarzowicach również były wyjątkowe. Dzieci przychodziły do nas już na godz. 11:00 i z trudem rozstawały się z nami o 13:00. Frekwencja w tym roku była naprawdę duża, wiec uczestnicy zajęć mogli poszaleć w gronie znajomych kolegów i koleżanek. Gminna Biblioteka Publiczna przygotowała dla nich interesujące zajęcia manualne i ruchowe. Na białe szaleństwo nie ma nadziei, bo zamiast zimy mamy wiosnę. Brak śniegu smuci dzieci, jednak u nas miały one możliwość powalczyć na „śnieżki” uformowane z gazet, co sprawiło im mnóstwo radości. Frajdą okazały się również zajęcia plastyczne. W pierwszym tygodniu, z masy papierowej i balonów dzieci tworzyły świnki, które po pomalowaniu stały się wesołymi skarbonkami. W drugim tygodniu wystarczyły szklane butelki, bibuła i twórczy zapał, by każdy z uczestników zajęć poczuł się jak artysta. Podczas spotkań nie mogło zabraknąć lubianych przez wszystkich zabaw, tańców i pląsów. Wszyscy cieszyliśmy się z efektów pracy, podziwialiśmy wesołe skarbonki i kolorowe wazony. Zwieńczeniem spotkań był darmowy wyjazd do kina Forum w Bolesławcu, ufundowany przez Gminny Ośrodek Kultury i Sportu dla stałych uczestników Ferii z Gokisem.
04 03 2014


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze