biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251754

 

 

Aktualności    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Ogłoszenia


Znajdź...

 

Dożynki Powiatowo–Gminne
Dla tych którzy postanowią bawić się z nami w trakcie Dożynek Powiatowo-Gminnych nie zabraknie atrakcji.
Rozpoczynamy 30 sierpnia br. o 13.00 Mszą Św. dziękczynną w kościele pw. św. Mikołaja Biskupa i Wyznawcy w Henrykowie Lubańskim. Następnie korowód dożynkowy przejdzie na plac rekreacyjny, gdzie po ceremoniale dożynkowym i części oficjalnej będzie można podziwiać popisy sceniczne najmłodszych mieszkańców naszej gminy: przedszkolaków z Pisarzowic, Cisowianeczek oraz dzieci z grupy wokalnej GOKiS. W trakcie imprezy dożynkowej nie może zabraknąć folkloru. Tradycyjnie wieńce dożynkowe zostaną ośpiewane przez zespoły MARYSIEŃKI i CISOWIANKI.
Rozstrzygnięty zostanie Powiatowy Konkurs na Najpiękniejszy Wieniec Dożynkowy.
Nie będzie to jedyny konkurs, jaki przewidzieliśmy w tym dniu! W programie także Powiatowy test z „jajem” dla włodarzy i przedstawicieli powiatu oraz Turniej Sołectw, który należy do tradycji dożynkowej naszej gminy. Na wesoło sprawdzimy umiejętności i spryt rolników!
Dożynki będą również okazją do rozstrzygnięcia konkursu na Piękną i Aktywną Wieś Gminy Lubań.
W tym dniu odbędą się również imprezy towarzyszące IV Jarmark Henrykowski oraz Dzień Placka: konkursy na najsmaczniejsze placki na słono i słodko!
Zwieńczeniem Święta Plonów będą estradowe popisy Formacji Seweryn oraz gwiazdy muzyki tanecznej ZIBO! Dla wszystkich tych, którzy poczują niedosyt od 20.30 zabawa taneczna z zespołem MOMENT.

Serdecznie Zapraszamy!


Placek - regulamin konkursu
Placek - karta zgłoszenia


14 08 2015


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze