biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251750

 

 

Aktualności    Rada Gminy    Przetargi    Obwieszczenia          

Ogłoszenia


Znajdź...

 

Przed nami XI Ogólnopolskie Imieniny Henryka
Przed nami XI już Ogólnopolskie Imieniny Henryka Henryki i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim- cykliczna impreza organizowana na terenie Gminy Lubań. Każdego roku na scenie plenerowej w centralnej części miejscowości prezentujemy bogatą ofertę działań kulturalnych i rozrywkowych. Amatorzy dobrej zabawy i w tym roku się nie zawiodą, bowiem przygotowaliśmy szereg atrakcji. Kto zatem będzie bawić publiczność podczas tegorocznych XI Ogólnopolskich Imienin Henryka, Henryki i Henrykowa?

9 lipca SOBOTA

GOŚCIEM HONOROWYM tegorocznych Imienin będzie filmowy HENIO- Andrzej Zaborski. Andrzej Zaborski, polski aktor teatralny, filmowy i telewizyjny; także reżyser teatralny,wielokrotnie nagradzany:
1996: nagroda za najlepszą rolę drugoplanową - Komedianta muzycznego w przedstawieniu Niech żyje Punch na V Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie
1996: Wielka Ogródkowa dla wszystkich twórców spektaklu Niech żyje Punch na V Konkursie Teatrów Ogródkowych w Warszawie
1998: nagroda jury za najlepszą drugoplanową rolę męską - za rolę Komisarza w filmie U Pana Boga za piecem na XXIII FPFF w Gdańsku
2005: Kryształowy Granat dla najlepszego aktora komediowego - za rolę Księdza Adama w filmie Wesele na IX Ogólnopolskim Festiwalu Filmów Komediowych w Lubomierzu
2008: Odznaka "Za zasługi dla Województwa Podlaskiego"

Rolę filmowego Henryka zagrał w :
1998: U Pana Boga za piecem -jako komendant policji w Królowym Moście ;
2007: Barwy szczęścia -jako Henio, kolega Grzelaka
2007: U Pana Boga w ogródku -jako komendant policji w Królowym Moście
2009: U Pana Boga za miedzą -jako Henryk, komendant policji w Królowym Moście

"Podróż z przebojami", to letni projekt grupy Yagooar.
Świetnie dobrany repertuar, niekonwencjonalne kostiumy, dynamiczne aranżacje i świetne wokale dają obraz nowej formuły biesiadnej, akceptowanej przez wielopokoleniową publiczność. Biesiada trwa trzy godziny i składa się z trzech częci. Pierwsza- to świeżo i nowocześnie zaaranżowane piosenki z lat siedemdziesiątych (m. in. Córka rybaka, Rycz mała, rycz), druga - przeboje lat osiemdziesiątych(m. in. Gdzie się podziały tamte prywatki, Chłopcy radarowcy, Daj mi tę noc),trzecia - znane hity muzyki folkowej i biesiadnej (m. in. My cyganie, Sokoły, czy też piosenki z repertuaru Golec uOrkiestra), łącznie pięćdziesiąt świetnie zagranych i zaśpiewanych przebojów. Biesiada Polska „Podróż z przebojami” - to barwne, dynamiczne, energetyczne widowisko muzyczne dla wszystkich.

CZADOMAN to wokalista z wieloletnim doświadczeniem na scenie muzyki rozrywkowej.Od niedawna tworzy rewolucję w polskiej muzyce tanecznej. Każdy jego występ to niepowtarzalne wydarzenie, które dostarcza niezapomnianych wrażeń i emocji! Podczas koncertów wraz z tańczącymi u jego boku modelkami doprowadza publiczność do szaleństwa w rytmie dance !! Najbardziej znane utwory Czadomana to: Ruda Tańczy jak Szalona oraz Chodź na kolana, które osiągnęły kilkadziesiąt milionów odtworzeń w serwisie internetowym YouTube. W 2015 podczas pierwszej edycji festiwalu muzycznego Polsat SuperHit Festiwal został wyróżniony teledysk „Ruda tańczy jak szalona”, zdobywając 3. miejsce w kategorii Hity Sieci za największą liczbę odsłon na YouTube .Również z tego powodu gościnnie wystąpił w programach telewizyjnych Dzień Dobry TVN w 2014 roku i Kuba Wojewódzki w 2015 roku, emitowanych na głównej antenie telewizji TVN.

10 lipca NIEDZIELA

GRZEGORZ WILK – Jako solista oratoriów Piotra Rubika śpiewał w największych salach USA i Kanady podczas kilku międzynarodowych tournee. Współpracował m.in. z Leszkiem Możdzerem, Włodzimierzem Korczem, Jackiem Cyganem. Wokalista najpopularniejszych programów rozrywkowych m.in. „Jaka to Melodia” w TVP1, wokalista i parodysta w programie “Szymon Majewski Show” w TVN, „Twoja twarz brzmi znajomo” w POLSAT.
Fonografia obejmuje kilkanaście płyt. W 2007 roku jako główny wokalista zaśpiewał na płycie Waldemara Kuleczki i zespołu Big Bit „Pod Prąd”.
W latach 2004 – 2006, występował na deskach wrocławskiego Teatru Muzycznego Capitol w charakterze aktora i solisty. Laureat wielu programów telewizyjnych i międzynarodowych konkursów (1998 – laureat programu Szansa na sukces, 2002 – Grand Prix Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Greckiej w Zgorzelcu, „Droga do Gwiazd”).

Przed świętami Bożego Narodzenia 2008 w wielu polskich radiach rozbrzmiewała w jego wykonaniu piosenka „Czas człowieka”. Jedna z nagranych przez niego na początku roku 2009 piosenek znalazła się w polskim filmie „Kochaj i Tańcz” (utwór „You’ll never be alone”). Współpracował z wieloma wiodącymi artystami sceny polskiej takich jak Ryszard Rynkowski, Krzysztof Krawczyk, Paweł Kukiz, Paulina Przybysz, a także reprezentantami sceny klubowej – Doniu (m.in. „Świat może stanąć”). Współpraca z Włodzimierzem Korczem i Andrzejem Zaryckim, zaowocowała telewizyjnym, dwuczęściowym koncertem „Golgota Polska”. Kontynuując współpracę z Włodzimierzem Korczem, wystąpił 22 sierpnia 2010 w kolejnym jego dziele „Rapsod o Cudzie Nad Wisłą” i na wydawnictwie płytowym „Święty” autorstwa Wł. Korcza i Z. Koniecznego, na której śpiewa partie solowe. Koncerty wyprodukowane przez ks. Zdzisława Ossowskiego zostały wyemitowane na antenie TVP (2011r. i 2014r).

Grecka grupa wokalno instrumentalna Mythos prezentuje oryginalny barwny koncert na żywo. Mythos to Grecy, piękne greckie stroje, greckie instrumenty, bouzuki, greckie melodie, śpiew, oraz świetna zabawa z publicznością połączona z nauką tańca. "Greckie zespoły od lat cieszą się dużą popularnością. W trakcie koncertu zespołu Mythos usłyszycie Państwo największe greckie przeboje, zatańczycie wraz z nami taniec Greka Zorby czyli "Sirtaki" i "Hasaposerwiko". Stworzyliśmy barwny program przedstawiający muzykę grecką od dawnej pieśni do współczesnych przebojów i utworów własnych." Członkowie zespołu to doświadczeni muzycy i wokaliści występujący już wiele lat na scenach Grecji, Polski, Niemiec, Szwecji, Francji, Holandii itd. biorąc również udział w koncertach znanych greckich gwiazd jak na przykład Demis Roussos, Vicky Leandros, Costa Cordalis, Antique, Bouzuki Band.

Zespół MIG - Formację tworzy czwórka rodzeństwa: Dorota , Marek , Krzysiek i Sławek Gwiazdowscy. Za oficjalną datę powstania zakłada się rok 2000 , kiedy to zespół rozpoczął pracę nad materiałem wydawniczym. Ich pierwszy utwór „Co ty mi dasz” osiągnął ogromną popularność i jednocześnie stał się jednym z największych hitów disco polo i Dance. Trzeba podkreślić , że zespół jako jeden z nielicznych tworzy same autorskie utwory, w których można usłyszeć , żywe instrumenty takie jak saksofon. Głównym pomysłodawcą , autorem tekstów i muzyki jest wokalista zespołu Marek.

W roku 2011 Formacja zajęła pierwsze miejsce na Festiwalu Disco Polo I Dance w Ryjewie, ale to nie koniec sukcesów tej grupy, rok później zespół dzięki widzom programu POLO TV zajął pierwsze miejsce na festiwalu DISCO HIT FESTIWAL KOBYLNICA a piosenka „Jej dotyk” uzyskała tytuł Hitu Lata 2012. Rok później na tej samej scenie z utworem " Dziewczyna z sąsiedniej ulicy " formacja zajęła drugie miejsce . W roku 2013 na festiwalu w Ostródzie grupa wykonała utwór " Jej dotyk" , który zakwalifikował się do Gali Finałowej " Disco Polo Hit Wszech Czasów" . Żadna scena nie jest im obca a dowodem tego jest wytęp na Wielkiej Gali Disco Polo "Kiedyś i Dziś" w Sali Kongresowej w Warszawie. Rok 2014 również okazał się być szczęśliwy dla zespołu Mig . Po sukcesie z utworem " Miód malina" grupa wydała dwa single " Nie ma mocnych na Mariolę oraz " Wymarzona" , które w momencie okazały się być wielkimi przebojami, odnotowującymi na swoim koncie miliony odsłon na kanale YouTube. W czerwcu 2015 roku zespół wydał album pt. Wymarzona a na nim 12 autorskich utworów


Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest Sponsorem Wydarzenia „XI Ogólnopolskie Imieniny Henryka, Henryki i Henrykowa w Henrykowie Lubańskim”.

W ramach swej działalności GAZ-SYSTEM S.A. aktywnie angażuje się w dialog z otoczeniem oraz wspiera inicjatywy między innymi z zakresu odpowiedzialnych inwestycji, sportu czy ekologii.

Prowadzone przez spółkę inwestycje w zakresie rozbudowy systemu przesyłowego, służące dywersyfikacji dostaw gazu ziemnego oraz bezpieczeństwu energetycznemu kraju, wzmacniają poczucie odpowiedzialności GAZ-SYSTEM S.A. za mieszkańców regionów oraz wykorzystywane zasoby naturalne. Spółka dokłada wszelkich starań, aby podejmowane działania były w pełni rozumiane i akceptowane, realizowane z poszanowaniem środowiska oraz stwarzały szansę na to, by dany region odnosił korzyści z wdrażanych projektów.

Operator Gazociągów Przesyłowych GAZ-SYSTEM S.A. jest spółką strategiczną dla polskiej gospodarki, odpowiedzialną za przesył gazu ziemnego oraz zarządzanie najważniejszymi gazociągami w Polsce. W ramach programu inwestycyjnego 2015 - 2025 GAZ-SYSTEM S.A. planuje wybudować ponad 2000 km nowych gazociągów w zachodniej, południowej i wschodniej części Polski. Dotychczas zrealizowane inwestycje oraz usługa fizycznego i wirtualnego rewersu na gazociągu jamalskim pozwoliły na znaczne zwiększenie technicznych możliwości importowych z kierunku innego niż wschodni.
29 06 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze