biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251750

 

 

Ratujemy Cisa w Henrykowie Lubańskim

Znajdź...

 

Ratujemy cisa
Zakończono kolejne pracę pielęgnacyjne przy Cisie w Henrykowie Lubańskim, wynikające z umowy z wykonawcą zadania na rok 2017.
04 08 2017

Patronat prasowy nad akcją "Ratujemy cisa w Henrykowie Lubańskim
Miło Nam poinformować, iż akcja "Ratujemy cisa w Henrykowie Lubańskim" ma patrona prasowego - jest nim Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS.21 06 2017


Kolejne prace nad Cisem Henrykowskim
W 2017 roku kontynuowana jest przez Gminę Lubań akcja „RATUJEMY CISA W HENRYKOWIE LUBAŃSKIM”, która ma na celu podjęcie działań ratujących cisa z Henrykowa Lubańskiego i zahamowania procesu degradacji drzewa, uznanego za najstarsze w Polsce i najprawdopodobniej w Europie Środkowej.
10 04 2017

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekaże pieniądze na ratowanie cisa
Ratujemy cisa w Henrykowie Lubańskim- pielęgnacja i leczenie” to tytuł Projektu, na który pozyskano dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w ramach priorytetu 4.1.: Zachowanie i przywracanie bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem obszarów chronionych.
02 09 2016

I etap za Nami !!!
Zakończono pracę pielęgnacyjne przy Cisie w Henrykowie Lubańskim, wynikające z umowy z wykonawcą zadania na rok 2015. Zgodnie z opinią wykonawcy - Pana Jerzego Stolarczyka, został zatrzymany proces obumierania cisa. Drzewo zareaguje nowymi przyrostami. W przypadku nasilonych mrozów rozważa się postawienie wokół cisa rusztowania i osłonięcie drzewa przed zamarzaniem.
12 01 2016

Trwa akcja „RATUJEMY CISA W HENRYKOWIE LUBAŃSKIM”
W ubiegłym miesiącu, zakończono prace porządkowe wokół cisa z Henrykowa Lubańskiego - uporządkowano i oczyszczono teren, wykonano nowe ogrodzenie oraz zakończono prace pielęgnacyjne.
10 12 2015

Zapraszamy na stronę na Facebooku !!!
Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku:

Link do profilu: Ratujemy Cisa w Henrykowie Lubańskim

Będziesz mógł na bieżąco śledzić informacje i wydarzenia, które dotyczą naszej inicjatywy mającej na celu ratowanie najstarszego drzewa w Polsce – Cisa Henrykowskiego.

Jeśli strona Ci się spodoba, zaproś swoich znajomych lub udostępnij :)
15 10 2015


Przyłacz się do akcji !!!
Na terenie Gminy Lubań w miejscowości Henryków Lubański rośnie Cis pospolity uznany za najstarsze drzewo w Polsce i najprawdopodobniej w Europie Środkowej. Cis, którego wiek szacuje się na blisko 1300 lat, ze względu na unikatową wartość przyrodniczą wpisany jest do rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody pod nr 395 i jest pod ścisłą ochroną.
06 10 2015

 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze