biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1101761

 

 

Ratujemy Cisa w Henrykowie Lubańskim

Znajdź...

 

Ratujemy cisa
Zakończono kolejne pracę pielęgnacyjne przy Cisie w Henrykowie Lubańskim, wynikające z umowy z wykonawcą zadania na rok 2017.
04 08 2017

Patronat prasowy nad akcją "Ratujemy cisa w Henrykowie Lubańskim
Miło Nam poinformować, iż akcja "Ratujemy cisa w Henrykowie Lubańskim" ma patrona prasowego - jest nim Klub Publicystów Ochrony Środowiska EKOS.21 06 2017


Kolejne prace nad Cisem Henrykowskim
W 2017 roku kontynuowana jest przez Gminę Lubań akcja „RATUJEMY CISA W HENRYKOWIE LUBAŃSKIM”, która ma na celu podjęcie działań ratujących cisa z Henrykowa Lubańskiego i zahamowania procesu degradacji drzewa, uznanego za najstarsze w Polsce i najprawdopodobniej w Europie Środkowej.
10 04 2017

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu przekaże pieniądze na ratowanie cisa
Ratujemy cisa w Henrykowie Lubańskim- pielęgnacja i leczenie” to tytuł Projektu, na który pozyskano dofinansowanie ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu, w ramach priorytetu 4.1.: Zachowanie i przywracanie bioróżnorodności ze szczególnym uwzględnieniem obszarów chronionych.
02 09 2016

I etap za Nami !!!
Zakończono pracę pielęgnacyjne przy Cisie w Henrykowie Lubańskim, wynikające z umowy z wykonawcą zadania na rok 2015. Zgodnie z opinią wykonawcy - Pana Jerzego Stolarczyka, został zatrzymany proces obumierania cisa. Drzewo zareaguje nowymi przyrostami. W przypadku nasilonych mrozów rozważa się postawienie wokół cisa rusztowania i osłonięcie drzewa przed zamarzaniem.
12 01 2016

Trwa akcja „RATUJEMY CISA W HENRYKOWIE LUBAŃSKIM”
W ubiegłym miesiącu, zakończono prace porządkowe wokół cisa z Henrykowa Lubańskiego - uporządkowano i oczyszczono teren, wykonano nowe ogrodzenie oraz zakończono prace pielęgnacyjne.
10 12 2015

Zapraszamy na stronę na Facebooku !!!
Zapraszamy do odwiedzenia i polubienia naszego profilu na Facebooku:

Link do profilu: Ratujemy Cisa w Henrykowie Lubańskim

Będziesz mógł na bieżąco śledzić informacje i wydarzenia, które dotyczą naszej inicjatywy mającej na celu ratowanie najstarszego drzewa w Polsce – Cisa Henrykowskiego.

Jeśli strona Ci się spodoba, zaproś swoich znajomych lub udostępnij :)
15 10 2015


Przyłacz się do akcji !!!
Na terenie Gminy Lubań w miejscowości Henryków Lubański rośnie Cis pospolity uznany za najstarsze drzewo w Polsce i najprawdopodobniej w Europie Środkowej. Cis, którego wiek szacuje się na blisko 1300 lat, ze względu na unikatową wartość przyrodniczą wpisany jest do rejestru Wojewódzkiego Konserwatora Przyrody pod nr 395 i jest pod ścisłą ochroną.
06 10 2015

 

AKTUALNOŚCI

Transparentna Gmina Rozwoju

OGŁOSZENIA

Rozliczenie podatku dochodowego emeryta lub rencisty za 2017 r.

RADA GMINY

Uchwalono budżet na 2018 rok

GOKiS

Nauka gry na gitarze