biuletyn informacji publicznej

 


Szukaj w serwisie

 

Odwiedzin:

1251806

 

 

Ratujemy Cisa w Henrykowie Lubańskim

Znajdź...

 

I etap za Nami !!!
Zakończono pracę pielęgnacyjne przy Cisie w Henrykowie Lubańskim, wynikające z umowy z wykonawcą zadania na rok 2015. Zgodnie z opinią wykonawcy - Pana Jerzego Stolarczyka, został zatrzymany proces obumierania cisa. Drzewo zareaguje nowymi przyrostami. W przypadku nasilonych mrozów rozważa się postawienie wokół cisa rusztowania i osłonięcie drzewa przed zamarzaniem.

Realizacja I etapu umowy, pozwoliła na zebranie wstępnych, jak i dodatkowych danych o faktycznym stanie drzewa. Wnioski i zalecenia wykonawcy zadania, ułatwią stworzenie szczegółowego projektu faz i form ratowania cisa henrykowskiego, które przewidziane będą do realizacji w 2016 roku.

Aby zahamować proces degradacji cisa, konieczne jest rozpoczęcie kolejnych etapów prac, dlatego włącz się do akcji i uratuj najstarsze drzewo w Polsce. Każda, nawet symboliczna kwota, pozwoli Nam na realizacje zaplanowanych celów a zebrane środki pozwolą wykonać kolejne etapy działań.

Nr konta na które można wpłacać środki – 24 1930 1275 2272 0244 8859 0001 (Bank Polskiej Spółdzielczości S.A. oddz. Zgorzelec, filia Lubań) z dopiskiem „RATUJEMY CISA W HENRYKOWIE LUBAŃSKIM”.

12 01 2016


 AKTUALNOŚCI

Zakończyły się inwestycje drogowe na terenie Gminy Lubań

OGŁOSZENIA

ANKIETA

RADA GMINY

Radni obradowali

GOKiS

Nauka gry na gitarze